Lista aktualności Lista aktualności

Jak to jest z tymi sadzonkami

W dniu 10.12.2015 roku odbył się wyjazd szkoleniowy organizowany przez Koło SITLiD przy Nadleśnictwie Spychowo na szkółkę leśną Lisiczyn w Nadleśnictwie Maskulińskie.

Miejscowy Leśniczy Pan Michał Południak omówił specyfikę produkcji sadzonek w swoim nadleśnictwie oraz zaprezentował hodowane przez siebie drzewka. Co ciekawe, uczestnikami szkolenia byli nie jak zazwyczaj pracownicy Służby Leśnej, ale 9 osób pracujących w Zakładzie Usług Leśnych „ŻUBR", na co dzień obsługujący szkółkę leśną Piasutno.

Był to już 3 wyjazd, którego tematyka dotyczyła produkcji szkółkarskiej (w poprzednich latach robotnicy leśni odwiedzili m.in. wyłuszczarnie i przechowalnie nasion w Jedwabnie oraz szkółkę leśną w Nadleśnictwie Myszyniec). Wyjazdy te zapoczątkował leśniczy Gospodarstwa Szkółkarskiego Krzysztof Baszak. Jest to okazja do zdobycia przez pracowników leśnych nowych doświadczeń w pielęgnacji sadzonek, porównania warunków i rozwiązań stosowanych na innych szkółkach. Uczestnicy chwalą sobie możliwość spotkania się w innych niż na co dzień okolicznościach. Wyjazd ten jest formą podziękowania za ich ciężką fizyczną pracę oraz przejawem dobrej współpracy miedzy nadleśnictwem a zakładem usług leśnych.