Lista aktualności Lista aktualności

Spychowski akcent na targach "ONE for NATURE" w Budapeszcie

W Budapeszcie w dniach 24 września - 14 października trwały targi "One with Nature" gdzie mieliśmy zaszczyt reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.

Stworzyliśmy jedyne w swoim rodzaju stoisko edukacyjne z leśnymi warsztatami. U nas dzieciaki i dorośli z całego świata, mogli poznać chronione gatunki, tropy zwierząt ich biologię a wszystko oczywiście przy dobrej zabawie np. robiąc drewniane medale, grając w memo, odbijając tropy zwierząt lub układając drewniane puzzle! A to tylko jedna z wielu atrakcji polskiego stoiska, gdzie skosztować można było darów polskich lasów. To największa wystawa przyrodniczo-łowiecka na świecie.

Spychowskimi akcentami były eksponaty na wystawie, które przyjechały tutaj prosto z Mazur: ryś, bóbr a także kosze wrzosów, drewniane grzyby i witacz, który wyeksponowany w centralnym punkcie zapraszał na stoisko.

Stronę polską reprezentowały: Ministerstwo Klimatu i Środowiska , Polski Związek Łowiecki , Lasy Państwowe a w tym my Nadleśnictwo Spychowo! üdvözlet Magyarországról!

Nieco więcej o wydarzeniu można poczytać na stronie: https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/one-with-nature