Asset Publisher Asset Publisher

Profesjonalne, dobre, polskie kino w nadleśnictwie.

W niedzielę 20-listopada w ramach projektu Polska Światłoczuła mogliśmy obejrzeć trzy krótkometrażowe polskie debiuty: "Więzi", "Trzy rozmowy o życiu" i "Baraż" oraz porozmawiać z twórcami.

Projekt Polska Światłoczuła dociera w miejsc gdzie zwykle nie ma możliwości obejrzeć dobrego polskiego kina. Są to miejsca nietypowe: małe zapomniane sale operowe, wiejskie domy kultury a w naszym przypadku nadleśnictwo.

W ramach projektu Polska Światłoczuła prezentowane są filmy z kopii cyfrowych, wyświetlanych z projektora cyfrowego najwyższej klasy tak, by jakość projekcji nie różniła się od tych w najlepszych salach kinowych stolicy. Seansom towarzyszy spotkanie z twórcami i dyskusja stanowiąca najwyższą wartość projektu

 

Spychowo odwiedziła nas montażystka "Barażu" Agnieszka Gronowicz a za pośrednictwem Skype połączyliśmy się z reżyserkami dwóch pozostałych filmów: Julią Staniszewską i Zofią Kowalewską. Wywiązała się żywa dyskusja o tematach, których dotyczyły filmy.

"Bardzo lubimy przyjeżdżać do Spychowa z Polską Światłoczułą. Niewiele jest miejsc, gdzie publiczność jest tak wnikliwa i zadaje dużo ciekawych pytań" - mówi Maria Kujawska - prowadząca spotkanie.

Podczas ostatniej trasy Polska Światłoczuła odwiedziła Górzno koło Brodnicy i Drohiczyn na Podlasiu i Nadleśnictwo Spychowo.

Projekt Polska Światłoczuła  trwa od pięciu lat i jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej