Nasza plama wielkanocna wyróżniona!

Pod okiem dwóch pań Karolin powstała nasza palma na XVII Konkurs Palmy Wielkanocnej w Rozogach

Corocznie w Gminie Rozogi kultywowana jest tradycja wielkanocna i ogłaszany jest konkurs na palmę. Jak wygląda taka palma opowiada Karolina Lewandowska-Zając dyrektor GOK Rozogi – jedna z organizatorek konkursu:

„Wielkanocne palmy kurpiowskie są charakterystyczne i wyróżniają się swoją okazałością. Często osiągają nawet 6 metrów długości. Regulamin naszego konkursu w tym względzie nie określa żadnych warunków. Dla jury nie jest istotna wielkość, ale technika, estetyka, oryginalność... Ale ważne jest to, by do wykonania palmy nie były użyte rośliny objęte ochroną. Palmy, co prawda, wykonywane są przede wszystkim z bibuły, ale niejednokrotnie są używane także rośliny: kwiaty, łodygi, kłosy zbóż.”

Okazało się, że właśnie użycie naturalnych materiałów i stonowane barwy, które wyróżniały nasza plamę na tle innych stały się jej atutem.

Zrobić taką palmę nie jest łatwo! Najpierw trzeba umieć „kręcić kwiatki” czyli wykonywać elementy do palmy z bibuły, potem odpowiednio wszystko skomponować. Tegoroczna palma Nadleśnictwa Spychowo powstawała pod kierownictwem dwóch pań o tym samym imieniu: Karolina Kaźmierczak – nasza emerytowana szkółkarka skomponowała całość i zadbała o naturalny wygląd a pod okiem stażystki Karoliny Kołodziejczyk wykonaliśmy bibułowe kwiaty i szyszki, które ożywiły nieco kompozycję.

Nasza tegoroczna palma jest wielopokoleniowa!