Powrót

sprzedaż sadzonek

sprzedaż sadzonek

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do osobistego odwiedzenia Gospodarstwa Szkółkarskiego Piasutno w Nadleśnictwie Spychowo oraz do skorzystania z naszej oferty handlowej dotyczącej materiału sadzeniowego (cennik poniżej w załączniku).

Adres:
Szkółka Leśna Piasutno
Piasutno 111
12-140 Świętajno

Kontakt:
Leśniczy Gospodarstwa Szkółkarskiego
Nadleśnictwa Spychowo
Bartosz Karczmarski
Tel. (89) 622-65-92
Tel .kom. (+48) 530-390-605

 

Szkółka Leśna Piasutno jest malowniczo położona wśród dorodnych drzewostanów sosnowych, nad jeziorem Nożyce pomiędzy miejscowościami Piasutno i Powałczyn. Powierzchnia produkcyjna szkółki to 605 arów, w ciągu każdego roku produkuje się tu ok. jednego miliona sadzonek drzew i krzewów leśnych.

Lokalizacja i rozmieszczenie kwater szkółki Piasutno Produkcją materiału sadzeniowego zajmujemy się od ponad trzydziestu lat, a sadzonki wyprodukowane w ciągu tego czasu rosną nie tylko na terenie Nadleśnictwa Spychowo, ale również w innych jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych, jak i w lasach prywatnych, obecnie tworząc naturalne piękno naszego krajobrazu.

W gospodarstwie szkółkarskim Nadleśnictwa Spychowo produkowane są sadzonki zarówno w systemie jednorocznym jak i wieloletnim, a wszystkie drzewka mają pełne i poprawne udokumentowanie swojego pochodzenia.

Oprócz zapewnienia materiału sadzeniowego na potrzeby odnowienia lasu i zalesień, co jest zasadą zrównoważonej trwałości lasu, Szkółka Leśna w Piasutnie pełni jeszcze jedną bardzo ważną rolę – edukacji leśnej społeczeństwa.

Można tutaj obserwować proces produkcji szkółkarskiej, dowiedzieć się jak wykonywane są siewy, co to jest szkółkowanie, jak wyglądają zabiegi ochronne, nawadnianie drzewek, ich pielęgnacja i w jaki sposób pozyskuje się nasiona oraz wyprodukowane sadzonki.
Las wyhodowany z sadzonek ze szkółki Piasutno

Na szkółce leśnej z łatwością dostrzega się specyfikę pracy leśnika, która często jest zależna od kaprysów pogody, a fakt ten uzmysławia jak wiele pracy i wysiłku należy włożyć w odnowienie lasu.

Miejsce to jest również świetną bazą dydaktyczną, ze względu na swe bogactwo gatunkowe drzew i krzewów leśnych, co sprzyja łatwej i przyjemnej nauce ich rozpoznawania.


Dwuletnie sadzonki lipy drobnolistnej
 

 


Jesień na szkółcePielenie to najbardziej przacochłonna praca na szkółce

 

 

Materiały do pobrania