Asset Publisher Asset Publisher

Zielony Punkt Kontrolny

 

Nadleśnictwo Spychowo serdecznie zaprasza do korzystania z oferty w ramach "Zielonego Punktu Kontrolnego" (ZPK). Jest to nowa forma udostępniania obszarów leśnych i doskonała okazja do aktywnego spędzania wolnego czasu, dzięki coraz popularniejszym w naszym kraju biegom na orientację (BnO). Koncepcja ta polega na odnajdywaniu w terenie, w odpowiedniej kolejności, stałych punktów kontrolnych przy użyciu mapy i kompasu.

Nadleśnictwo Spychowo posiada Certyfikat Brązowy nr 07/17/2013 przyznany przez Fundację Sport i Przyroda- Ogólnopolski Komitet Organizacyjny Biegu na Orientację Leśników za realizację projektu "Na przełaj" spełniającego kryteria koncepcji udostępniania lasu pn. "Zielony Punkt Kontrolny".
 

Na terenie nadleśnictwa w okolicach Jeziora Ciche znajduje się 10 Punktów Kontrolnych (PK) w postaci drewnianych słupków z odpowiednimi numerami i znakami perforatorów. Całość zadania została dofinansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Karta startowa służy do potwierdzenia obecności zawodnika na punktach kontrolnych. Punkt potwierdza się, dziurkując perforatorem odpowiednie pole karty startowej. Należy pamiętać, aby przynajmniej połowa potwierdzenia punktu, zawierała się w odpowiedniej kratce na karcie startowej. Numer kratki na karcie startowej jest numerem punktu kontrolnego, który jest na mapie. W przypadku pomyłki, poprawne potwierdzenia punktu odbywa się w kratkach rezerwowych oznaczonych jako R1, R2, R3.

więcej informacji na temat BnO i ZPK:

http://www.zielonypunktkontrolny.pl

http://www.orienteering.org.pl/

Poniżej do pobrania mapy tras oraz karty startowe. Dostępne są również mapy bez zaznaczonych tras dla dowolnej modyfikacji kolejności punktów.