Lista aktualności Lista aktualności

Pole biwakowe Powałczyn

Pole namiotowe na terenie Nadleśnictwa Spychowo jest położone pośród starego sosnowego drzewostanu nad Jeziorem Nożyce (ok. 300 m od plaży) pomiędzy miejscowościami Piasutno i Powałczyn. Biwakowanie w tym malowniczym miejscu jest świetną formą wypoczynku na łonie natury, a jednocześnie położenie geograficzne pola biwakowego Powałczyn, umożliwia szybki dojazd do wielu pięknych mazurskich miejscowości, takich jak: Mrągowo, Spychowo, Szczytno, Ruciane-Nida.

Jadąc w kierunku północno-zachodnim drogą krajową nr 58 Szczytno-Mrągowo należy skręcić na południe do wsi Powałczyn. Od tej drogi do pola jest zaledwie 2,8 km. Następnie należy przejechać przez całą wieś, a na skrzyżowaniu za nią należy skierować się w lewo, zgodnie z drogowskazem (pole namiotowe 1,1 km). Potem podążamy cały czas prosto, mijając leśniczówkę Powałczyn, aż do drogowskazu kierującego nas na prawo (pole namiotowe 0,3).

W pobliżu pola przebiega szlak rowerowy Juranda, z której mogą korzystać miłośnicy dwóch kółek. Zachęcamy również do odwiedzania pobliskiej Szkółki Leśnej oraz Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej wraz z Muzeum Leśnym, czy ścieżek  edukacyjnych Nadleśnictwa Spychowo.

Na Polu Biwakowym Powałczyn znajduje się:

- miejsce na ognisko
- dostęp do prądu
- bieżąca woda
- sanitariaty
- oświetlenie pola biwakowego
- spokojny wypoczynek wśród mazurskiej przyrody

Serdecznie Wszystkich zapraszamy do skorzystania z pola biwakowego oraz do odwiedzania lasów Nadleśnictwa Spychowo.

KONTAKT:
Bartosz Karczmarski
tel. kom. 795-576-619
 

 

W lesie, na obiektach turystycznych (szlaki piesze, rowerowe itp.) mogą wystąpić przeszkody powstałe w sposób naturalny np. wywroty (drzewa przewrócone), złomy (drzewa ze złamanym wierzchołkiem), czy obłamane konary drzew na skutek podmuchów silnych wiatrów. W przypadku zauważenia takiej bądź innej przeszkody, prosimy zgłaszać ten fakt do Nadleśnictwa Spychowo: tel. (89) 622 50 82, spychowo@olsztyn.lasy.gov.pl.
Ponadto należy pamiętać, że odpowiedzialność za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku nieprawidłowego użytkowania wszelkich obiektów turystycznych wraz z infrastrukturą ponosi użytkownik dorosły, a  dzieci użytkują je na odpowiedzialność swych opiekunów.