Asset Publisher Asset Publisher

Jubileusz Konkursu Sygnalistów w Spychowie

9-10 sierpnia w Spychowie odbył się jubileuszowy XV Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego.

Jest to święto sygnalistów myśliwskich, którzy przyjeżdżają z całego kraju, by przez te dwa dni oddać się muzyce i sygnałom myśliwskim, będącym trwałym elementem kultury i tradycji łowieckiej. W tym roku w Spychowie wystartowało 76 solistów oraz 21 zespołów.

W piątek 9 sierpnia odbywały się przesłuchania solistów w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Spychowo, natomiast drugiego dnia w amfiteatrze nad jeziorem Spychowskim były przesłuchania zespołów oraz pozostałe atrakcje. Otwarcia wydarzenia dokonali organizatorzy konkursu: Mariusz Orzechowski- Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, Krzysztof Krasula- Nadleśniczy Nadleśnictwa Spychowo oraz Marek Michniewicz- Prezes Spychowskiego Bractwa Strzeleckiego.

To wydarzenie jest skierowane nie tylko dla miłośników tradycyjnej muzyki myśliwskiej. Podczas sobotniego popołudnia otwarto w ośrodku edukacyjnym wystawę obrazów powstałych podczas pleneru malarskiego, organizowanego przez Nadleśnictwo Spychowo, w tym roku pod hasłem „Las mikro-marko LAS”. Nie zabrakło również widowiskowych regat dłubanek na jeziorze Spychowskim, które już od 10 lat powstają w Nadleśnictwie Spychowo, w ramach warsztatów ekologiczno-kulturalnych pn. „Święto Mazurskiej Dłubanki”. Również na scenie amfiteatru można było wylicytować obrazy, namalowane przez artystów z różnych części kraju. Bardzo atrakcyjny był również koncert zespołu Masterbrass pod kierownictwem Andrzeja Kulki.

Dla dzieci i nie tylko, nadleśnictwa z Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Mazurskie” (Strzałowo, Spychowo, Maskulińskie i Pisz) przygotowały stoisko edukacyjne. Swoje stoisko edukacyjne przygotowała również grupa ratownicza Autrimpus ze Szczytna. A zaraz po popołudniowym ogłoszeniu wyników konkursu i wręczeniu nagród, odbył się widowiskowy koncert galowy na 100 rogów z udziałem wszystkich uczestników konkursu.

Wyniki konkursu dostępne są na stronie www.muzyka.mysliwska.pl