Wydawca treści Wydawca treści

Muzeum Leśne

W Muzeum Leśnym zapraszamy do niezwykle ciekawego świata przyrody i pracy leśnika. Muzeum Leśne powstało w roku 2006 przy siedzibie Nadleśnictwa Spychowo i Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej. Nasze muzeum działa na wszystkie zmysły, a jego zwiedzanie z pracownikiem nadleśnictwa to czysta przyjemność.

Nasze lasy to miejsce gdzie żyją liczne ptaki, owady, ssaki. W Muzeum Leśnym możecie poznać ich nazwy, posłuchać ich głosu, dowiedzieć się jak wyglądają ich mieszkania, poznać ich zwyczaje. Dowiecie się, co robi leśnik w kolejnych porach roku, nauczycie się rozpoznawać głosy ptaków, nazwy roślin i owadów. Zobaczycie jak ogromnym ptakiem jest bielik oraz jak wyglądają w locie, w naturalnej wielkości, inne ptaki drapieżne. Warto przyjrzeć się również właściwym konstrukcjom budek lęgowych dla ptaków i poznać właściwe zasady ich montażu i późniejszej konserwacji.

W sali historycznej można obejrzeć prawdziwą dłubankę- łódź wykonaną z jednego pnia drzewa, której wiek szacuje się na ponad 100 lat. Tam również znajdują się narzędzia pracy leśnika, których używał w czasach, kiedy nie było komputerów i telefonów komórkowych, a jednym z podstawowych pojazdów służbowych leśniczego był motocykl (w muzeum jest również zabytkowa WFM-ka leśniczego z lat 70-tych).

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania naszego Muzeum Leśnego z pracownikiem nadleśnictwa. W tym celu prosimy kontaktować się z Panią Urszulą Dyl-Nadolną:

tel. kom. 668-642-745

mail: urszula.nadolna@olsztyn.lasy.gov.pl

tel. do ośrodka edukacyjnego (89) 622 50 06

tel. do biura nadleśnictwa (89) 622 50 82

Przed rezerwacją zajęć, bądź obiektów edukacyjnych również na cele komercyjne, należy się zapoznać z regulaminem i sprawdzić, czy jest wolny termin w kalendarzu w zakładce "Oferta edukacyjna".