Wydawca treści Wydawca treści

Oferta edukacyjna Nadleśnictwa Spychowo

Zapraszamy do odwiedzin Nadleśnictwa Spychowo i spędzenia czasu z leśnikami. Spróbuj spośród propozycji poniżej wybrać coś dla siebie:

 1. WARSZTATY EDUKACYJNE Z  LEŚNIKIEM

Elastyczny 3-4 godzinny program dla grup zorganizowanych (zapisy z dwutygodniowym wyprzedzeniem w formularzu poniżej), obejmujący zajęcia w Muzeum Leśnym, Ośrodku Edukacji i w lesie.

W poniedziałki, środy i piątki zajęcia dla grup do 25 osób, we wtorki i czwartki możliwość przyjęcia dwóch grup jednocześnie tj 50 osób jednego dnia.

Tematyka do wyboru:

  • Spacer z leśnikiem
  • Ochrona przyrody i gospodarka leśna
  • Drzewa leśne
  • Warstwy lasu
  • Bioróżnorodność
  • Orientacja w terenie, kompas
  • Gniazda ptaków
  • CO2, kumulacja węgla, drewno
  • Zdrowe jedzenie nad ogniskiem - slow-food
  • Energia, warsztaty ogniowe
  • Inne

W każdym przypadku  zajęcia mogą zakończyć się ogniskiem. Uwaga: Miejsce ogniskowe znajduje się na trasie ścieżki edukacyjnej w odległości 1 km od siedziby Nadleśnictwa. Uczestnicy muszą samodzielnie donieść prowiant na miejsce.

 1. MUZEUM LEŚNE Z PRZEWODNIKIEM

W Muzeum Leśnym zabierzemy Cię do niezwykle ciekawego świata przyrody oraz pracy leśnika. Czas trwania wizyty to ok. 30 min. w zależności od tego, na jak gadatliwego leśnika trafisz i ile będziesz miał/ła pytań. Jest to świetna okazja do rozmowy z nami.

Gości zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-14.30. Chęć zwiedzenia muzeum należy zgłosić w sekretariacie nadleśnictwa, w ciągu kilku minut pracownik Służby Leśnej udostępni Muzeum, przekazując przy tym kilka ciekawostek.

 1. ŚIEŻKA EDUKACYJNA I OGNISKO

Wszystkie ścieżki edukacyjne, Muzeum Leśne, wiaty z miejscem ogniskowym stoją przed wami otworem. Są dobrze oznakowane i przygotowane do samodzielnego zwiedzania. Aby skorzystać z przygotowanego wcześniej ogniska (w przypadku grup zorganizowanych) należy zgłosić to do sekretariatu nadleśnictwa pozostawiając numer kontaktowy.

 1. ROWER Z LEŚNIKIEM

Zapraszamy na 2-4 godzinne wycieczki rowerowe z leśnikiem, dopasowane do potrzeb uczestników, organizowane cyklicznie w każdy wakacyjny wtorek (lipiec i sierpień). Zapisy telefonicznie lub mailowo w sekretariacie nadleśnictwa do poniedziałku poprzedzającego wycieczkę do godz. 12.00. Inne terminy po wcześniejszej rezerwacji w formularzu poniżej (Należy wybrać opcję "inne"). Potrzebujesz jedynie urlop, rower i dobry humor! Pogodę, las, piknik i gawędy o lesie gwarantujemy my!.

 1. LEŚNE PRZEDSZKOLE

To oferta skierowana do najmłodszych dzieciaków. Grupy przedszkolne zapraszamy cyklicznie -  raz w miesiącu, za to przez okrągły rok, na 4 godziny hasania po lesie i dobrej zabawy. Małe pociechy same piszą scenariusz tych zajęć, my leśnicy jedynie podążamy za nimi by mogły poznać las jako fascynujący plac zabaw z nieograniczonymi możliwościami!

 1. UNIWERSYTET SPYCHOWSKI

Organizujemy ćwiczenia terenowe dla studentów i tematyczne wycieczki dla szkół ponadgimnazjalnych. Nasze ulubione tematy to naturalne odnowienie sosny, maszynowe pozyskanie drewna czy mała retencja ale chętnie pomożemy zorganizować zajęcia z każdej dziedziny: od biologii przez geografie po historię.

 1. WARSZTATY ARTYSTYCZNE, WYDARZENIA, SPEKTAKLE

 Nadleśnictwo Spychowo prowadzi szereg inicjatyw o tematyce powiązanej z lasem. Mają one często charakter  kulturalno - artystyczny. Sa to warsztaty dłubanek, konkurs sygnalistów czy plenery malarskie. Część organizowana cyklicznie - ich opisy znajdziesz w zakładce "wydarzenia". Aby nie przegapić innych - śledź jest nasze aktualności i profil Facebook Nadleśnictwa

Wierzymy że każdy znajdzie coś dla siebie, do zobaczenia na leśnych duktach!

 

Kalendarz  i formularz rezerwacji zajęć edukacyjnych:

Sprawdź wolny termin i rezerwuj. W ciągu trzech dni roboczych otrzymasz potwierdzenie rezerwacji na podanego maila i zobaczysz swoja rezerwację w kalendarzu. Kalendarz poniżej należy traktować jedynie jako narzędzie pomocnicze i tylko potwierdzenie rezerwacji przez pracownika nadleśnictwa jest równoznaczne z rezerwacją podanego terminu. Trzeba również zapoznać się z obowiązującymi regulaminami zajęć edukacyjnych zawartych poniżej w załącznikach.

W razie pytań pisz i dzwoń: Urszula Dyl-Nadolna, mail: urszula.nadolna@olsztyn.lasy.gov.pl, tel. (89) 622 50 06; kom. 668-642-745